Úvod Fóra Vojáci sobě Hledám kamaráda z vojny VÚ Mariánské Lázně 6162 Hamrníky 1975 – 1977

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 49)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4025
    Boban55
    Účastník

      @Mlynekvalter wrote:

      Valter mlýnek Hlučin Darkovičky 1973-1975 řidič u čtz

      Zdravím.
      Jestli chceš, tak mi napiš na: BohacB@seznam.cz
      Měj se pěkně a ozvi se.
      Bobo

      #4026
      Mlynekvalter
      Účastník

        Ahoj u VU 6162 jsem sloužil jako řidič u CTZ.Náš nástupní ročník byl jaro 1973-75. Jezdil jsem s Pv3s a potom se sanitkou T 805 v zimě jsem topil v kotelně auto parku.Na Tvé jméno si vzpomínám také na Dvorskeho,Mu rone, i Mrázika.Mám dojem ze jsme byli vaši mazaci. Nase cimra byla hned za dozorcim stolkem.Z mého ročníku tam byli ještě Dudek,Skroch,Halfar,Borc,Jobbik.Další jména které by ti mohly něco říct jsou Blaho,Czemi,Karoly,Skaloud,Kalensky. Na důstojníky si vzpomínám velmi dobré, Velitel útvaru pplk Chomcik,velitel Ctz mjr Adami,další majori ,Derka,Cihlář,Straka,Šanda,Vogl, por Vrbka,Libich, a mohl bych jmenovat dalších deset.To by pro začátek as stačilo.Příště budu pokračovat. Jestli máš nějaké dotazy tak se ptej . AHOJ

        #4028
        freewall
        Účastník

          Jméno Chromčík se mi vybavuje – malej, kulatější

          #4029
          Mlynekvalter
          Účastník

            Dnes napíšu jak si naše kasárna vybavuji já po 40 děti letech.Vstupem hlavní branou tak po pravé ruce byl štáb, dále za štábem byla jídelna,kuchyně,a proviantni sklad,dole byla kotelna. Dále za jídelnou byla Opičí dráha a Pal post. Směrem k auto parku byla ješte požární nádrž. Vrátím se zpátky k hlavní bráně.Po levé straně byla návštěvní místnost,Dozorčí u vchodu ,Dozorčí útvaru ,Strážnice a basa.Dále směrem ke smetáku byl vystrojni sklad a ošetřovna – doktor. Dále směrem k atoparku byla koupelna pro mužstvo sauna arma jednotlivé baterie po buzerak. Za buzerakem potom Vel. Baterie a Ctz,které bylo potom posunuto o barák dal. Příště budu pokračovat. Ahoj.

            #4030
            Boban55
            Účastník

              @Mlynekvalter wrote:

              Ahoj u VU 6162 jsem sloužil jako řidič u CTZ.Náš nástupní ročník byl jaro 1973-75. Jezdil jsem s Pv3s a potom se sanitkou T 805 v zimě jsem topil v kotelně auto parku.Na Tvé jméno si vzpomínám také na Dvorskeho,Mu rone, i Mrázika.Mám dojem ze jsme byli vaši mazaci. Nase cimra byla hned za dozorcim stolkem.Z mého ročníku tam byli ještě Dudek,Skroch,Halfar,Borc,Jobbik.Další jména které by ti mohly něco říct jsou Blaho,Czemi,Karoly,Skaloud,Kalensky. Na důstojníky si vzpomínám velmi dobré, Velitel útvaru pplk Chomcik,velitel Ctz mjr Adami,další majori ,Derka,Cihlář,Straka,Šanda,Vogl, por Vrbka,Libich, a mohl bych jmenovat dalších deset.To by pro začátek as stačilo.Příště budu pokračovat. Jestli máš nějaké dotazy tak se ptej . AHOJ

              Zdravím.
              Tak, to je paráda, co si všechno pamatuješ – začíná se mi to všechno více rozjasňovat.
              Jestli se Ti chce, tak popisuj dál.
              Měj se
              Bobo
              P.s.: kdo byl dole v baru?
              Pamatuješ na kuchaře Komárka, Ožďana atd.?

              #4031
              Mlynekvalter
              Účastník

                Ahoj Bobane. První bar který byl ještě pod starou Ctz jsem vedl já a Halfar potom co se Ctz přestěhovala o barák dal směrem k auto parku tak jsme si udělali nový bar taky ve sklepě. Tam jsem ho vedl taky já, komu jsem ho před civilem předal si opravdu nepamatují.Teď popíšu autopark z mých vzpomínek.Po vstupu do auto parku tak po pravé straně byla kotelna,z druhé strany byla koupelna vedle pak baterkarna a ještě dál byly dílny pro údržbu elektrotechniky.Dále naproti kotelny byla budova Dozorciho a náčelníka auto parku, za nimi pak garáže 4 baterie. – jesterky. Naproti jesterek byly autodilny a mycí rampa. Po levé straně při vstupu byl výdej PHM a jednotlivá technika včetně aut Ctz Za některé nepřesnosti se predem omlouvám Zdravím zas příště Bobane na maila jsem ti poslal pár fotek,možná někoho poznas,mimochodem já jsem v tom bílém s balónem. AHOJ.

                #4032
                Mlynekvalter
                Účastník

                  Ahoj všem. Napíšu ješte pár postřehů vojenské. Služby v Hamrnikach. Náš nástupní ročník se skládal většinou z okresu Opava. Někteří byli zařazení jako šoféři nebo obsluhy kanonu. Na cvičení se jezdilo většinou na Zandov nebo Doupov. Na ostré střelby do Kezmaroku, byl jsem tam 2 krát, jednou s proviantni Pv3s a jednou s T 805-sanitka.Na střelby se jezdilo nahoru do kopců kolem dvou zdevastovanych kostelů. Vojnu v Hamrnikach hodnotím vcelku pozitivně i když jsem byl doma za ty dva roky jenom2 krát.Vycházek bylo vcelku dost Příště zas napíšu nějaké postřehy, pokud si vzpomenu.

                  #4033
                  Mlynekvalter
                  Účastník

                    V mém posledním příspěvku došlo k chybě, píšu že jsem byl doma jenom 2krát. Celkem jsem byl doma 5krát. Na jiné stránce jsem odepsal Kalenskemu. Vzpoměl jsem si na další jména a funkce.Např. Náčelník kuchyně – prapor. Vondràk, kuchař Volf, skladník proviantu Gregor, skladník a vydejce Phm Hasil, opravář baterií Šťourač a taky ještě vydejce ve skladu ošacení Krušina. Jak si na něco vzpomenu tak zas napíšu. A ještě jedná věc jestli ti to Bobane nevadí nechceš napsat taky něco ze života osobního.Nechci být zvědavý ale není nám už třicet a nekteří už nejsou mezi námi.

                    #4035
                    Mlynekvalter
                    Účastník

                      Ahoj Bobane.Je škoda že k nám zatím nikdo nepřipojil.Proto budu psát svoje postřehy ve službě u Čtz v Hamrnikach.V hierarchii to fungovalo tak k nám rukovali vojáci co půl roku což mělo výhodu že jsme rajony dělali jen těch 6 měsíců.U děl.baterií rukovali co rok,takže rajony dělali celý rok.Vojáci u čtz byli zváni ptáci,starší ptáci,mazaci a super mazaci .Ještě jeden postřeh o Čtz při mém nástupu na vojnu byl velitelem čet.abs.Kloud .potom čt.abs.Kopecký až pak maj.Adami.Ještě mám otázku k tobě Bobane, byl si na manevrech kolik krát a kde.Já jsem byl jednou v Bučovicich a to mi stačilo.

                      Zatím se měj Ahoj.

                      #4036
                      Boban55
                      Účastník

                        _.va-._ Ahoj, ahoj. Já jen teď krátce (i když mám času na “cypoviny” fůru :| )
                        – Já byl na manévrách nejméně, asi 4 krát a to v Bílině a kde dál, tak to musím prostudovat voj. knížku. Jak si najdu čas ;) , tak to zjistím.
                        Ty jsi mi psal (nechceš napsat, taky něco ze života osobního), ať Ti něco napišu – Já bych raději, aby jsi se začal nejdříve ptát a Já se postupně přizpůsobím (někdy později Ti vysvětlím, proč to tak chci) – nebylo by špatné, kdyby jsi mi zaslal (sdělil) tel. číslo na které bych sem-tam-někdy zavolal. Měj se pěkně a zase někdy ozvi.
                        Čau.

                        #4039
                        Mlynekvalter
                        Účastník

                          Ahoj. Bobane. Tel. Čislo ti pošlu někdy později. Mám návrh že bychom se mohli sejit někdy v létě.Pokud máš kontakt na někoho z našich kasáren bylo by dobré se s nim taky domluvit. Já taky to zkusim. Jinak nevím jestli ses díval na videa z Mar. Lázni jsou tam dvě našich kasáren.Tak se podívej. Od konce vojny jsem se byl podívat v Hamr níkach asi 5 krát , naposledy už tam byly jenom ruiny. Bylo mi z toho smutno. Příště zas něco napíšu. Zdravím všechny.

                          #4042
                          Mlynekvalter
                          Účastník

                            Vážení pátelé mám dost času tak napíšu zas pár postřehu.Moji mazáci sloužili v letech 1972-74 .Pocházeli většinou od Náchoda.Na jména si ještě i po tolika letech ještě vzpomínám i s přezdivkami, tak např.Laďa Rališ- Rala, Honza Šámal- Šíša, Luďek Rožnovský- Brtník, Tatíček- Fotr, Nečesanek- Habakuk. To jsou ti co mi nějak utkvěli v paměti.Možná že se ozvou ! To je zatím vše. Zdravím všechny. AHOJ

                            #4060
                            jarolim.
                            Účastník

                              Sloužil jsem na TOP jako dělmistr 1973-1975.Velitelem byl major Mach.Jsem z J.Hradce.

                              #4061
                              Mlynekvalter
                              Účastník

                                Ahoj Jarorime Jsem rád že ses ozval aspoň ty. Na tebe si vzpomínám. Mám dojem že s tebou tam sloužili také Jakš, Burcal, Orolín ,také řidič tam byl Stolle. Pokud se mýlim tak mě oprav. Já jsem dělal řidiče u ČTZ v létě jsem jezdil se sanitkou a v zimě jsem topil v kotelně co byla pod vaši dílnou v autoparku. Bydlim v Hlučině což je město mezi Ostravou a Opavou. Zase se ozvi AHOJ .

                                #4062
                                jarolim.
                                Účastník

                                  Ahoj.Ano znal jsem všechny co vzpomínáš. ještě přidám Balcara,řidiče Šestáka.Z velitelů si vzpomínám na Stodulku,Prejzu,Kužela,Straku.Do Mariánek jsem přešel po půl roce z Opavy. Přeji Všem hezký den. jarolim.f@seznam.cz

                                Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 49)
                                • Musíte se přihlásit.