Úvod Fóra Vojáci sobě Hledám kamaráda z vojny VU 9379 Unhost-ceperka 1990-92

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 25)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3345
    dwz
    Účastník

      kdo byl na utvaru 9379 Unhost-Ceperka v roce 1990-92 na 18 mesicu a ma nejake fotky, prosim?

      utvar uz fyzicky neexistuje, a me kdysi slibilo nekolik muzu ze me poslou fotky, ale zatim se tak nestalo. snad to dame nekdy dohromady. :)

      byl jsem na druhe rote jako zakladak radio-dalnopisec. zadnou frcku jsem nedostal i kdyz ze me planovali udelat cetare. .. nastoupilo se mnou asi 80 lidi do prijimace co si chabe pamatuju a postupne nas na druhe rote vydrzelo do konce asi jenom celkove 13 vojaku, vetsina sla domu na civilku nebo odesli po 5 mesicich jako 5-metri, apod. .. dokazal jsem se naucit poslouchat morse code rychlosti 40 a jeste k tomu si obden strikat sluzby. jako strazit NZ, kuchyn, .. v kuchyni to nakonec bylo nejlepsi, takove polevky jsem uz od te doby nejedl, opravdu minimalne 3 talire jsem si daval. :))

      pro vice info, pracoval jsem po pul roce jako vykonny praporcik pro zalohy nejaky cas(nevzpomenu si na jmeno velitele ale byl to slovak a mel problemy s koleny), za saddama jsem hlidal plynarnu v mecholupech a posledniho pul roku jsem stravil v milovicich pote co odtud odesla ruda armada. byla to uzasna zkusenost. moc se mi na vojne libilo a dnes na to vzpominam, hlavne na positivni veci a ne na tu pakarnu nad tim se jenom pousmivam a hlavne cerstvy vzduch byl originalni uprostred lesa. :)) prvni zima po prijimaci bez funkcniho ustredniho topeni byla originalni. minimalne 5 let po navratu domu jsem nebyl vubec nemocny. :)))

      velitel utvaru byl matousek, zastupce pesa, velitel 2.roty klain(myslim ze se to tak psalo)

      #3929
      dagx
      Účastník

        Ahoj.Fotky bohužel taky nemám žádný.Taky jsem byl ve stejnou dobu na druhé rotě u Klaina ale jako řidič(ZIL,V3S).V Milovicívh jsem nebyl ale v Měcholupech ano.Tam byla pořádná zima.Na to vzpomínám asi nejraději.Takže bysme se měli znát.Jsem z Kralup nad vltavou a pár kolegů z okolí co tam byli s náma občas potkám.Taky jsem právě vzpomínal a koukal na google mapy co tam zbylo.Trosky plotu a budova u vchodu přestavěná asi na byty.To mě zavedlo až sem.Já si to narozdíl od Tebe asi tak neužíval.Na tu šílenou pakárnu nemůžu zapomenout.Asi mám jinou povahu ale stručně bych řekl rok a půl nepřetržitého stresu.Neříkám že se to nedalo přežít a že nebyla i sranda ale sotva odešli mazáci,obuli se do nás vojáci z povolání kteří se našich starých do té doby báli.Dnes bych to asi prožíval jinak,čas se ale bohužel vrátit nedá.

        Určitě bych byl rád kdyby sem napsal i někdo další z našich kamarádů a podělil se o nějaké informace a vzpomínky.

        Miloš z Kralup.

        #3953
        evzen
        Účastník

          Ahoj nějaké foto mám.. Mohu zaslat..

          #3954
          dagx
          Účastník

            No tak to je super.Pokud Ti nevadí je zveřejnit tak napiš odkaz kde jsou ke shlédnutí,v opačném případě prosím na dagx@email.cz.
            Bohužel jsi o sobě nic nenapsal,takže nevím o koho jde.Jméno Evžen se mi trochu vybavuje ale tvář si už bez nějakého připomenutí nepřiřadím.

            #3956
            evzen
            Účastník

              Ahoj tak posílám co jsem našel

              #3957
              evzen
              Účastník

                tady je pokračování

                #3958
                evzen
                Účastník

                  pokračování

                  #3959
                  evzen
                  Účastník

                    konec tak co poznal si??

                    #3960
                    dagx
                    Účastník

                      Teda člověče to jsi mě docela dostal.Něco mi lehce říká že bych ty tváře měl znát ale ve skutečnosti nevím.Podle fotek a roků na nich si tam byl o něco později.Kasárna prý byly brzy po mém odchodu do civilu uzavřeny.Tedy někdy po březnu 1992.Je to pravda? Tohle je moje jediná fotka z vojny.Dost jsem pátral ale nenacházím žádnou fotku z přísahy.Pokud se nepletu tak to byla jediná oficiální možnost focení a nikde nic.

                      #3961
                      evzen
                      Účastník

                        Ahoj,
                        25.2.1992 se změnil vojenský útvar 9379 na 3255.. Já odešel z vojny 3.4.1993.. Nastoupil jsem 2.10.1991.. Starýho nám dělal Hojsák a Borýsek.. A fotky z přísahy také nemám a slavostní přísahu jsme měli 26.10.1991 a velitel posádky byl podplukovník Matoušek.. Když jsem odcházel tak velitel útvaru byl major Peša… Mimochodem major Peša je celostátně hledaný :D

                        #3962
                        evzen
                        Účastník

                          Ještě jsem se zapomněl zeptat a jmenuješ se??

                          #3963
                          dagx
                          Účastník

                            Zajímavé informace o Pešovi 😆 .Borisek a Hojsák jsou moji spolubojovníci.Takže by Ti mohlo něco říkat jméno Chába,myslím z Kladna.Příjmení si občas nějaké vybavím ale jména už hůř.Ten mi utkvěl v paměti z našich “mladejch” asi nejvíc.

                            #4001
                            yipman
                            Účastník

                              Já tam byl u Vaška na 4. rotě :) _.v;-)._

                              #4002
                              yipman
                              Účastník

                                svob. Hojsák Petr jméno mé :) _.v-)._

                                #4003
                                yipman
                                Účastník

                                  Pešu si pamatuju,jak se vožral a s nabitym samopalem šel kontrolovat autopark :) :D

                                Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 25)
                                • Musíte se přihlásit.