Úvod Fóra Vojáci sobě Záložáci a cvičení Cvičení Štít 84 nástup srpen 84 VÚ 5961-2 Karlovy Vary-Dvory

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3275
    MILA
    Účastník

      Koncem srpna 1984 jsem nastoupil na cvičení jako záložák do Karlových Varů-Dvory VÚ 5961-2 jako spojař hned na začátku nás ujistily že se budeme mít dobře a že budeme chodit jenom do vnitřní stráže místo vojáků zákl.služby ale to byla jenom bouda …..hned druhý den ráno nás nechali nastoupit do nákladáků a odvezli nás do lesů blízko Labe kde se připravovalo cvičení štít 84……první dny ušly dokud se blízko nás nezabydlel velitel divize -potom jsme zažily takovou vojnu kterou jsme nezažily jako základáci ……pokud se ozve někdo z naší party záložáků budu rád to co jsme zažily se jen tak nevidí….přikládám foto části voj.knížky kde
      je záznam o mém cvičení a můj odznak který mi připomíná moje cvičení které bylo sice jediné ale stálo za to…………………..MÍLA.

      #3690
      Kajin
      Účastník

        Dobrý den. V současné době už kasárna neexistuji. Byl jsem tam jako záklaďák v roce 1960 a byla to parádní vojna. Velitelem byl mj. Brzák, inteligentní člověk, který vyžadoval, slušným způsobem, dodržování kázně a pořádku. V kasárnách byl naprostý pořádek, strava byla vynikající. Rozhoduji se zda o tom napíší nějaký článek.
        Důstojnící : Chvátal, Staněk, Rejfek, Franc, Anděl, a praporčík Dušek.

        #4113
        LukasPB
        Účastník

          Dobrý den,

          sháním vojenské odznaky cvičení Štít 1984, pokud by někdo nabídl rád jej koupím do sbírky. kolja1@centrum.cz

        Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
        • Musíte se přihlásit.